Hijyen Eğitimi

HİJYEN EĞİTİMLERİNDE YENİ UZMAN AKADEMİ FARKI

Yeni Uzman Akademi olarak uzun yıllardır siz değerli kursiyerlerimiz ile birlikte hareket ettiğimiz gibi 2021 yılında da farklı alanlardaki eğitimlerimizle de sizlerin yanında olmaya devam ediyoruz.

Hijyen Eğitimi, İş Güvenliği Kursu / Ankara Yeni Uzman Akademi

Yeni Uzman Akademi yeni yılda da başta Hijyen eğitimi olmak üzere bütün eğitimleri ile sizlerle beraber yol almaya devam ediyor. Siz de eğitimlerde Yeni Uzman Akademi’yi seçerek başarıyı yakalayabilirsiniz.

Hijyen hayatın bir parçası, sağlığın sigortasıdır. Doktora ihtiyacımız olmaması için hijyen eğitimlerinde buluşalım.

Yeni Uzman Akademi’ye 0 212 809 65 89 numaralı telefon ile ulaşabileceğiniz gibi bilgi@yeniuzmanakademi.com e –posta adresimizi üzerinden de ulaşabilirsiniz. Ayrıca ana sayfamızda bulunan formu boşluk bırakmadan doldurup bize gönderirseniz Uzman Akademi’nin  Eğitim Uzmanları sizinle telefon aracılığı ile iletişime geçerek başta Hijyen Eğitimi olmak üzere eğitimlerimiz hakkında bilgi verip aklınıza takılanları yanıtlayarak gerekli rehberlik hizmetini  sunacaktır. 

HİJYEN NE DEMEKTİR?

Hijyen, sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak amacı ile yapılan uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümüdür. Hijyen sayesinde bulunulan ortamdaki insan sağlığına zarar verebilecek bütün etmenler uzaklaştırılır.

Hijyen;

Sağlıklı yaşam şartlarını öğretir.  

Birey ve toplum olarak insan sağlığının korunması ve geliştirilmesini sağlar.

 Yaşamın verimli, sağlıklı bir düzeyde uzun süre devam etmesi amacı ile sağlık bilgilerini bir sentez halinde uygular.

TÜRKİYE’DE HİJYEN EĞİTİMİ BİR ZORUNLULUK MUDUR?

 Gıda üretimi yapılan ve perakende iş yerleri,

 İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerleri,

 Kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler.

 Komisyon tarafından hijyen eğitimi verilmesi uygun görülen diğer iş kollarında,

 Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının çıkarmış oldukları ve 5 Temmuz 2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan HİJYEN EĞİTİMİ YÖNETMELİĞİ ile hizmet alanları yukarda yazılı olan yerler başta olmak üzere Hijyen Eğitimleri resmi bir zorunluluktur. Uyulmaması halinde yetkili birimlerce çeşitli cezalar uygulanır.

YENİ UZMAN AKADEMİ’DE HİJYEN EĞİTİM SÜRECİ NASIL İŞLEMEKTEDİR?

Eğitimler için;

 1 adet fotoğraf

Kimlik fotokopisi gerekmektedir.

Yeni Uzman Akademi’de Hijyen Eğitimleri bakanlık tarafından yetkilendirilmiş eğitimciler tarafından verilir. Toplam eğitim süresi 8 saat olmakla beraber iş alanına göre ders saati artabilmektedir.

Eğitim konuları;

 Hijyen ilkelerine uyulmaması sebebiyle halk sağlığı açısından risk oluşturduğu bilinen virüslerin, bakterilerin, parazitlerin, mantarların ve diğer enfeksiyon etkenlerinin genel özelliklerini, bulaşma yollarını, hangi iş kolunda nasıl bulaşmalar olabileceğini veya halk sağlığının nasıl tehdit göreceğini, hastalık belirtilerini ve korunma yollarından oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın