Ankara İşyeri Hekimliği Kursu

YENİ UZMAN AKADEMİ İŞYERİ HEKİMİ EĞİTİMLERİ

Ankara İşyeri Hekimliği Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimciler, geniş döküman arşivi, güler yüzlü eğitim danışmanlarımız ile iş güvenliği kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu eğitimlerini vermekteyiz.

İşyeri hekimleri, 6331 sayılı kanunun, dolayısı ile iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin uygulanmasında çok önemli bir yere sahiptirler. İşyeri hekiminin kısaca tanımını yapacak olursak; ‘‘Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından sertifika verilmiş olan hekimlerdir. İşyeri hekimleri işyerlerinde sağlık ve güvenliği artırmaya yönelik uluslararası standartlardaki kanun ve düzenlemelere uygunluk sağlamak amacı ile iş sağlığı güvenliği uzmanları ile beraber çalışırlar.’’ şeklinde yapmamız uygun olacaktır.

Ankara İşyeri Hekimliği Kursu, İSG Eğitimi / İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu
Ankara İşyeri Hekimliği Kursu

İşyeri hekimliği belgesi

Tüm tıp fakültesi mezunu olan hekimlere, İşyeri hekimliği eğitim programını tamamlayan ve eğitim sonunda Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak işyeri hekimliği sınavında başarılı olan hekimlere,

İşyeri Hekimlerinin Görevleri:

* İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri kapsamında çalışanların sağlık gözetimi ve çalışma ortamının gözetimi ile ilgili işverene rehberlik yapar.

* İşyerinde çalışanların sağlığının geliştirilmesi amacıyla gerekli aktiviteler konusunda işverene tavsiyelerde bulunur.

* İş sağlığı ve güvenliği alanında yapılacak araştırmalara katılır. Ayrıca işin yürütümünde ergonomik ve psikososyal riskler açısından çalışanların fiziksel ve zihinsel kapasitelerini dikkate alarak iş ile personelin uyumunun sağlanması ve çalışma ortamındaki stres faktörlerinden korunmaları için araştırmalar yapar.   

* İşyerinde meydana gelen iş kazası ve meslek hastalıklarının nedenlerinin araştırılması ve tekrarlanmaması için alınacak önlemler konusunda çalışmalar yaparak işverene önerilerde bulunmak. 

İşyeri Hekimliği Özel Bir Eğitim Gerektirir

Bir hekimin, işyeri hekimi olarak görev alabilmesi için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen şartları taşıması gerekmektedir. İşyeri hekimi olarak görev alabilmenin şartları;

  • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetki belgesi ile eğitim veren kurumlardan işyeri hekimliği kursu almak.
  • ÖSYM tarafından yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği –İşyeri Hekimliği (İGU-İH) sınavlarından başarılı olmak.
  • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının düzenlemiş olduğu İşyeri Hekimliği Sertifikasına sahip olmak.

Eğitim Süreci: İşyeri Hekimliği eğitimleri ilgili bakanlık tarafından eğitim kursları düzenlemek için yetki verilmiş eğitim kurumlarından alınmalıdır. İşyeri hekimleri görev yaptıkları süre içerisinde de yine aynı bakanlığa karşı sorumlu hekimler olarak görev yaparlar.

Eğitimler ilgili bakanlığın belirlemiş olduğu program dâhilinde;

90 saat uzaktan eğitim

90 saat örgün eğitim

40 saat staj eğitimi olmak üzere, toplam 220 saat süren ve yalnız hekimlerin katılabildiği özel bir eğitim programıdır.

İşyeri Hekimliği Eğitimlerine Kayıt Yaptırabilmek İçin Gerekli Evraklar

İşyeri Hekimliği kurslarına kayıt yaptırmak isteyen adayların Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’ye bazı evraklar sunması gerekmektedir. Bu evraklar;

Kurs Başvuru Dilekçesi: Adayların vatandaşlık numaralarının da bulunduğu ve hangi kursu almak istedikleri belirtir ıslak imzalı dilekçedir. Kursa kayıt işlemleri için Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’ye başvurduğunuzda, kurumdan alabiliriz. 

Kimlik (Nüfus Cüzdanı): Üzerindeki resim ve yazıların okunur şekilde olması gerekmektedir.  

Diploma: Türkiye’deki üniversitelerin tıp fakültelerine ait diploma veya YÖK tarafından denklik verilmiş yurt dışındaki üniversitelerin tıp fakültelerine ait diplomalar veya geçici mezuniyet belgeleri ile e-devlet üzerinden alınan mezuniyet belgeleri bakanlık tarafından geçerli sayılmaktadır.  

İşyeri hekimliği eğitimleri için kurumumuza sunduğunuz diplomadaki kimlik bilgileri ile nüfus cüzdanındaki bilgilerin aynı olması gerekir. Çeşitli nedenlerle, öncelikle soyadı olmak üzere, değişiklikler söz konusu ise, adaylarımız kurumumuz Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’ye ayrıca nüfus kayıt örneği de sunmalıdırlar.

Covid -19 Pandemisi Sürecinde Eğitimlerimiz

Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi bakanlığın da uygun gördüğü şekliyle teorik eğitimlerin yüz yüze yapılan 90 saatlik bölümünü pandemi kurallarına uymak ve uyulmasına yardımcı olmak amacı ile online sistem üzerinden senkron yani eş zamanlı olarak yapmaktadır. Böylelikle katılımcılarımız derslere katılmak amacıyla eğitim kurumumuza gelmeden dersleri takip edebilmenin yanında internetin olduğu her yerden dersleri takip edebilirler.

İşyeri Hekimliği Eğitimlerinde Öncü İsim

 Kursiyerimizi eğitim ailemizin bir parçası olarak görüyor ve onlarla beraber hareket ediyoruz. Kursiyerlerimiz ile olan iyi ilişkilerimiz sadece kurs süreci için geçerli bir durum değildir. Ankara işyeri hekimliği kursu olarak kursiyerlerimizin işyeri hekimliği kariyerleri boyunca yanlarında olmaya devam ediyoruz.

İşyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi  https://www.facebook.com/taner.basol.311     ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut   instagram sayfaları aracılığı ile hem kursiyerlerini işyeri hekimliği ile ilgili gelişmelerden sürekli haberdar ederken aynı zamanda işyeri hekimliği iş ilanlarını da yine sosyal medya hesaplarından yayımlamaktadır. Siz de bizleri sosyal medyadan takip ederek hem işyeri hekimliği ile ilgili gelişmelerinden hem de iş ilanlarından haberdar olun.

İşyeri hekimliği ve tüm İSG ders notlarını https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan indirebilir ayrıca sayfamız üzerinden eğitimler ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. 

Ankara iş yeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi katılımcılarına özel fırsatlarla onların yanında olduğunu bir kere daha göstermektedir.

Her sınav dönemi öncesinde katılımcılarına özel 60 saatlik, soru çözüm programları düzenliyor.

Eğitim alanına bakılmaksızın her katılımcısına ücretsiz olarak soru bankaları ve konu anlatım kitapları hediye ederek kursiyerlerini ‘‘ kaliteli ders kaynağını nereden bulurum?’’ sıkıntısından da kurtarıyor.

Biz katılımcılarımızı sadece sınava değil, aynı zamanda hayata da hazırlıyoruz dedik. Katılımcılarımızın işyeri hekimliği kariyerlerinde yardımcı olmak üzere;

Ücretsiz ISO 45001 Eğitimleri ve yine ücretsiz İngilizce ve Rusça eğitimleri düzenliyoruz.