Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu

Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimcilerimiz, eğitim danışmanlarımız ve son teknoloji eğitim materyallerimiz ile Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu eğitimleri vermekteyiz.

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere Bakanlıkça belgelendirilmiş hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlığı teknisyeni olanlara bakanlıkça işyeri hekimliği – DSP belgesi verilmesi ile kazanılan yeni bir iş unvanıdır.

Diğer Sağlık Personeli Belgesi Nasıl Alınır?

Diğer sağlık personeli belgesi, yukarıda belirtilen unvana sahip kişilerden;
Diğer sağlık personeli eğitim programını tamamlayan ve eğitim sonunda Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak diğer sağlık personeli sınavında başarılı olanlara,

Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu, İş Güvenliği Kursu / Ankara Yeni Uzman Akademi
Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu

Diğer Sağlık Personeli Eğitim Programları

İşyeri hemşireliği eğitimlerini sadece bakanlığın uygun gördüğü ve yetkili kıldığı eğitim kurumları açabilir. Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumudur.

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi tarafından DSP kursları 45 saat uzaktan eğitim ve 45 saat örgün eğitim halinde düzenlenirken pandemi salgını sebebiyle eğitim modelinde değişikliğe gitmiştir.

Pandemi dönemiyle beraber Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de eğitimler 45 saat asenkron ve 45 saat de senkron olmak üzere % 100 internet aracılığıyla yapılmaktadır.

Yasal Olarak Diğer Sağlık Personeli Çalıştırma Zorunluluğu Nedir?

– On ve daha fazla çalışanı olan çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde diğer sağlık personeli görevlendirir. (6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu)

– Tam süreli işyeri hekimi görevlendirilen işyerlerinde, diğer sağlık personeli görevlendirilmesi zorunlu değildir. (6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmelik)

– 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği yasa ve yönetmelikler gereği OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) leri tam zamanlı Diğer Sağlık personeli bulundurmak zorundadır. Aynı yasa gereği Diğer Sağlık Personelleri işyerlerinde kurulması gereken İSG Kurullarının çalışma üyelerindendir.

Diğer Sağlık Personelinin Görevleri Nelerdir?

1) Diğer sağlık personeli işyeri hekimi ile birlikte çalışır.

2) Diğer sağlık personelinin görevleri aşağıda belirtilmiştir:

a) İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak, veri toplamak ve gerekli kayıtları tutmak.

b) Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olmak.

c) Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlamak.

ç) İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak.

d) Çalışanların sağlık eğitiminde görev almak.

e) İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimiyle birlikte çalışmak.

f) İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütmek.

g) İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlamak ve bu kişilerle işbirliği yapmak.

Diğer Sağlık Personelinin Yetkileri Nelerdir?

1) İşyerinde görevli diğer sağlık personelinin yetkileri aşağıda belirtilmiştir:

a) Görevi gereği işyerinin bütün bölümlerinde iş sağlığı ve güvenliği konusunda inceleme ve araştırma yapmak, gerekli bilgi ve belgelere ulaşmak ve çalışanlarla görüşmek.

b) Görevinin gerektirdiği konularda işveren ve işyeri hekiminin bilgisi dâhilinde ilgili kurum ve kuruluşlarla işyerinin iç düzenlemelerine uygun olarak işbirliği yapmak.

2) Tam süreli iş sözleşmesi ile görevlendirilen diğer sağlık personeli, çalıştığı işyeri ile ilgili mesleki gelişmelerini sağlamaya yönelik eğitim, seminer ve panel gibi organizasyonlara katılma hakkına sahiptir. Bu gibi organizasyonlarda geçen sürelerden bir yıl içerisinde toplam beş iş günü kadarı çalışma süresinden sayılır ve bu süreler sebebiyle diğer sağlık personelinin ücretinden herhangi bir kesinti yapılamaz.

Ankara Yeni Uzman Akademi İşyeri Hemşireliği Kursu Başvuruları

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi ‘den kurs almak isteyenlerin kurumumuza 

-Diploma

-Nüfus Cüzdanı

-Kurs Başvuru Dilekçesi ile başvuru yapabilirler.  

Yeni Uzman Akademi ile Hayalleriniz Gerçek Olsun

Katılımcılarımızın Ankara işyeri hemşireliği kurslarında Yeni Uzman Akademi’yi seçmelerinin nedenlerini saymakla bitirmemiz mümkün olmayacaktır. Eğitim kurumumuzdan kurs almış katılımcılarımıza bu soruyu yönelttiğinizde birbirinden farklı birçok cevap almanız mümkündür. Dilerseniz katılımcılarımızın vereceği muhtemel cevaplardan sadece birkaç tanesini sizin için sıralayalım.

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bütün kursiyerlerine ücretsiz olarak,

  • Konu anlatımı ve soru bankasından oluşan eğitim seti hediye etmekle beraber
  • Sınav öncesi 60 saatlik soru çözüm ve ders tekrar programları ve
  • İngilizce ve Rusça Eğitimleri
  • ISO 45001 Eğitimleri düzenlemektedir

Bu saydıklarımız katılımcılarımıza sunduğumuzun imkânların sadece birkaçı olmakla beraber,

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi olarak eğitim ailemizin bir parçası olarak katılımcılarımızı ailemizin bir parçası olarak görüyoruz.  Kurs dönemi boyunca ve kurslarını başarı ile tamamlamalarının ardında da bağlarımızı koparmamak ve onlara imkânlarımızın el verdiği dairede bütün desteği sağlamak amacıyla sosyal medya hesaplarımız üzerinden İSG alanındaki gelişmeleri bildirerek ve yine sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığımız iş ilanları ile destek veriyoruz. Sizler de eğitim kurumumuzu https://www.facebook.com/taner.basol.311   facebook ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitimlerinde sadece kendi kursiyerlerini değil iş sağlığı ve alanında emek harcayan ve eğitim alan meslektaşlarına hizmet etme amacıyla dijital ders notlarını ve İSG alanındaki mevzuatları da sitemiz üzerinden yayınlıyoruz. Ana sayfamızda bulunan ders notları butonunu tıklayarak veya  https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari linkinden ders notlarını indirebileceğiniz gibi yine ana sayfamızda bulunan İSG Mevzuatları butonuna tıklayarak veya https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari linkinden mevzuatları da indirebilirsiniz.

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi sektörde 7 yılı birçok başarı ile beraber geride bırakmaya hazırlanan; iş sağlığı ve güvenliği alanında kurslar düzenleyen bir eğitim kurumudur.

Eğitimlerimiz için bize canlı destek hattından ve Whatsapp hattından ulaşabileceğiniz gibi yine sitemizde bulunan telefon numaraları üzerinden de bizimle iletişime geçebilirsiniz.