A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi

İSG A SINIFI EĞİTİMLERİ

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Kursu olarak ülkemizin farklı bölgelerinde eğitim faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz. Eğitim faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz illerin başında da Ankara gelmektedir.

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Kurumu olarak İş Sağlığı Ve Güvenliği C – B –A sınıfı eğitimleri başta olmak üzere, İşyeri Hekimliği (İYH), Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD), İlk Yardım Eğitimi, Hijyen Eğitimi, İşe Başlama Eğitimleri ile Ankara’da da eğitimlerimize pandemi döneminde de online olarak devam etmekteyiz.

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Merkezinin tüm kursları ile ilgili bizlere (0312)9114363 numaralı telefon üzerinden ulaşabileceğiniz gibi, bilgi@yeniuzmanakademi.com e-posta adresinden de ulaşabilirsiniz. Ayrıca internet sitemizin ana sayfasında bulunan formu doldurup göndermeniz halinde Yeni Uzman Akademi Eğitim Departmanı sizlerle iletişime geçerek eğitimlerimiz hakkında gerekli tüm bilgileri sunacaklardır. 

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ NE DEMEKTİR?

İş sağlığı ve güvenliği,  başta çalışan personel olmak üzere işyerlerinde bulunan herkesin üretimden kaynaklı problemler sebebi ile kaza ve diğer olumsuz durumlarla karşılaşmamaları amacı ile alınan önlemlerin tümüdür.

İş sağlığı ve güvenliği önlemleri İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi, İşveren arasındaki koordine ile gerçekleştirilir.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZMANI KİMDİR?

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak için eğitim almış ve Aile Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca belgelendirilmiş kişilerdir.

 İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanlığı tehlike sınıfına göre C-B-A sınıfı olmak üzere üç sınıfa ayrılmıştır. A sınıfı İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanlığı çok tehlikeli işyerlerine hizmet vermekle beraber İSG kariyerinin son basamağıdır.

KİMLER C SINIFI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZMANI OLABİLİR?

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olabilmek için belli şartlara sahip olmak gerekmektedir. Bu şartların başında da uygun eğitim programlarından birinden mezun olmak gerekmektedir.

Uygun Eğitim Programları

Mimarlık Fakültesi Bölümlerinden

Mühendislik Fakültesi Bölümlerinden

Teknik Eğitim Fakültesi Bölümlerinden

Fen Fakültesi, Fizik, Kimya, Biyoloji Bölümlerinden

Meslek Yüksek Okullarının İş Sağlığı Ve Güvenliği Programlarından mezun olmak gerekmektedir.

B SINIFI BELGESİ İLE ÇALIŞIYOR OLMAK

A Sınıfı İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı adaylarının B sınıfı İSG Belgesi sahibi olması gerekmekle beraber bu belge ile 4 yıl (1460 gün) tam zamanlı olarak çalışmış olmak gerekmektedir.

Eğitim Alma Zorunluluğu

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olmak isteyen adayların alacakları İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanlık Belgesi sınıfına uygun eğitim alması gerekmektedir. Bu eğitimler Aile, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Yeni Uzman Akademi Eğitim Merkezi tarafından verilmektedir.

Eğitim Kursu Almak İçin Gerekli Belgeler

Diploma

Nüfus Cüzdanı Vesikalık Fotoğraf

B Sınıfı İSG Belgesi

Kurs Başvuru Dilekçesi (kayıtta kurumumuzdan tedarik edebilirsiniz.)

Eğitim Kurslarının Süresi Ve İşleyişi Nasıldır?

 Yeni Uzman Akademi’de A sınıfı eğitimlerimiz;

90 saat, kursiyerlerimizin Yeni Uzman Akademi Eğitim Portalı üzerinden gün içersinde diledikleri derslere katılmalarını sağlayan, asenkron ders sistemi ile yapılmaktadır.

90 saat, kursiyerlerimizin Yeni Uzman Akademi Eğitim Kurumlarının dersliklerinde her biri kendi alanında profesyonel olan eğitimciler tarafından yapılmaktadır.

40 saat pratik eğitim yani staj eğitimleri ise Yeni Uzman Akademi’nin kadrosunda bulundurduğu İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanları rehberliğinde kursiyerlerin eğitimine uygun işyerlerinde yapılır.

Pandemi Döneminde Eğitimler;

90 saat, kursiyerlerimizin Yeni Uzman Akademi Eğitim Portalı üzerinden gün içersinde diledikleri derslere katılmalarını sağlayan, asenkron ders sistemi ile yapılmaktadır.

90 saat, örgün eğitimlerimiz sosyal mesafeyi korumak amacı ile yine Yeni Uzman Akademi Eğitim kurumunun eğitimcileri eşliğinde online eğitim olarak yapılmaktadır.  

40 saat pratik eğitim yani staj eğitimleri ise Yeni Uzman Akademi’nin kadrosunda bulundurduğu İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanları rehberliğinde kursiyerlerin eğitimine uygun işyerlerinde yapılır.

Sınava Girme Koşulu

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanlığı alanında eğitim alan kursiyerlerimiz  ÖSYM tarafından yapılan İSG sınavlarına girerek  başarılı olmak zorundadır. Her sınıf için bir kez kurs almak yeterlidir. Başarılı olamayan kursiyerler bir sonraki İSG sınavına tekrar kurs almadan direkt başvuru yapabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın