TMGD/ ADR Eğitimi

YENİ UZMAN AKADEMİ TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI EĞİTİMLERİ

TMGD/ ADR Eğitimi olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimciler, geniş döküman arşivi, güleryüzlü eğitim danışmanlarımız ile iş güvenliği kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu eğitimlerini vermekteyiz.

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Kursu olarak ülkemizin farklı bölgelerinde eğitim faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz. Eğitim faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz illerin başında da Ankara gelmektedir.

TMGD/ ADR Eğitimi, İSG Eğitimi / İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu
TMGD/ ADR Eğitimi

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Kurumu olarak Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) başta olmak üzere,  İş Sağlığı Ve Güvenliği C – B –A sınıfı eğitimleri, İş Sağlığı Ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programları, İşyeri Hekimliği (İYH), İlk Yardım Eğitimi, Hijyen Eğitimi, İşe Başlama Eğitimleri ile Ankara’da pandemi döneminde de eğitimlerimize hız kesmeden online olarak devam etmekteyiz.

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Merkezinin İSG Tezsiz Yüksek Lisans Programları ve diğer kurslar hakkında bilgi almak için bizlere (0312)9114363 numaralı telefon üzerinden ulaşabileceğiniz gibi, bilgi@yeniuzmanakademi.com e-posta adresinden de ulaşabilirsiniz. Ayrıca internet sitemizin ana sayfasında bulunan formu doldurup göndermeniz halinde Yeni Uzman Akademi Eğitim Departmanı sizlerle iletişime geçerek eğitimlerimiz hakkında gerekli tüm bilgileri sunacaklardır. 

Tehlikeli Maddelerin Karayollarında Uluslararası Taşınmacılığı ADR, Avrupa Anlaşması ile belirlenmiştir. ADR Anlaşması Birleşmiş Milletler (UN) “Avrupa Ekonomik Komisyonu tarafından 30 Eylül 1957 tarihinde Cenevre’de imzalanmış ve 29 Ocak 1968’de de yürürlüğe girmiştir.

Tehlikeli maddelerin, insan sağlığı ve diğer canlı varlıklar ile çevreye zarar vermeden güvenli bir şekilde karayoluyla nakledilmesini sağlamak amacı ile tehlikeli madde zinciri içinde yer alan tüm kişilerin hak ve sorumluluklarına ilişkin usul ve esasları Avrupa Anlaşması ve Ulusal Mevzuatlar ile belirlenmiştir.

Tehlikeli madde taşımacılığı sürecinde yer alan ve bir yıl içerisinde net elli ton ve üstü miktarlarda işlem yapan, gönderen, paketleyen, yükleyen, dolduran ve boşaltan olarak faaliyette bulunan işletmeler ve toplam araç taşıma kapasitesi elli ton ve üzerinde olan taşımacılık işletmeleri Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmeti almak zorundalar.

Kimler Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Olabilir?

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı olabilmek için Ulaştırma Bakanlığı tarafından belirlenmiş kriterler vardır. Bu kriterler;

Uygun Bölümlerden Mezun Olma

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı olabilmek için öncelikle Üniversitelerin fen ve mühendislik fakülteleri bölümlerinden veya tehlikeli madde ve güvenlik programı/bölümü ön lisans mezunu olmak gerekmektedir.

TMGD / ADR Eğitimi Almak

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı adayları Ulaştırma Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim merkezlerinden kurs almak zorundadırlar.

Ankara Yeni Uzman Akademi Eğitim Merkezi birçok eğitimin yanında Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Eğitimlerimiz ile de kurslarımıza pandemiye rağmen hız kesmeden devam ediyoruz.

Yeni Uzman Akademi ayrıcalığı ile Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) eğitimleri almak için gerekli evraklar ile kurumumuza başvurmanız yeterli.

Eğitim İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Diploma

Kimlik Fotokopisi

Adli Sicil Belgesi 1 adet vesikalık fotoğraf

Eğitim Başvuru Dilekçesi ( kurumumuzdan temin edebilirsiniz. )

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) Eğitim Süreci Nasıl İşlemektedir?

Ankara Yeni Uzman Akademi Eğitim Merkezimizde ADR/ Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı  (TMGD) eğitimleri, yangın eğitimi hariç olmak üzere asgari 64 ders saati olarak uygulanır. 

Eğitimler Ankara Yeni Uzman Akademi’nin eğitim salonlarında azami 20 kursiyer olmak üzere, TMGD eğitimleri ile başarısını kanıtlamış Yeni Uzman Akademi eğitimcileri rehberliğinde yapılır.  Dersler gün içersinde en az 3 saat en fazla 8 saat olacak şekilde planlanır.

TMGD Sınavları Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

TMGD/ADR sınavları, sınav tarihinden en az 60 gün önce internet sitesinden (www.tmkt.gov.tr) ilan edilir.

  Sınavlar, Ulaştırma Bakanlığı tarafından belirlenen tarihlerde, Türkçe ve Açık Kitap Sınavı olarak yapılır.