Kartal Hijyen Eğitimi +90 555 162 10 11

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Kursu olarak ülkemizin farklı bölgelerinde eğitim faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz. Eğitim faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz illerin başında da Ankara gelmektedir.

Kartal Hijyen Kursu, İSG Eğitimi / İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu

Ankara Yeni Uzman Akademi Hijyen Eğitimi Sertifika Programlarında, işyerlerine özel avantajlarla kurslarımıza devam ettiğimiz gibi,İş Sağlığı Ve Güvenliği C – B –A sınıfı eğitimleri, İşyeri Hekimliği (İYH), Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD), İlk Yardım Eğitimi, İşe Başlama Eğitimleri ile Ankara’da da eğitimlerimize pandemi döneminde de online olarak devam etmekteyiz.

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Merkezinin tüm kursları ile ilgili bizlere (0312)9114363 numaralı telefon üzerinden ulaşabileceğiniz gibi, bilgi@yeniuzmanakademi.com e-posta adresinden de ulaşabilirsiniz. Ayrıca internet sitemizin ana sayfasında bulunan formu doldurup göndermeniz halinde Yeni Uzman Akademi Eğitim Departmanı sizlerle iletişime geçerek eğitimlerimiz hakkında gerekli tüm bilgileri sunacaklardır. 

Hijyen Nedir?

Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılan uygulamalarını ve alınan tüm temizlik önlemlerini hijyen olarak tanımlamak mümkündür.  Başta bireyin kendi sağlığı olmak üzere, diğer insanların da sağlığını korumanın en önemli aracı temizliktir. Hijyen sadece beden temizliği olarak algılanmamalıdır, kullanılan her şeyi ve her ortamı temiz tutmak gerçek anlamda temiz olmanın gereğidir.

Hijyen Eğitimi Almak Bir Zorunluluk Mudur?

 Gıda üretim ve perakende satış merkezlerinde,

  İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerlerinde,

  Kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapılan iş yerlerinde,

 Masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerlerde,

  Otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerlerde ayrıca;

  Komisyon tarafından hijyen eğitimi verilmesi uygun görülen diğer iş kollarında çalışan tüm  personelin   hijyen eğitimi alması Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayımlanan Hijyen Eğitimi Yönetmeliğine göre zorunlu kılınmıştır.

Hijyen Eğitimi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Nüfus Cüzdanı

Kurs Başvuru Dilekçesi ( Kayıt Esnasında Kurumumuzdan Temin Edebilirsiniz)

Hijyen Eğitiminde Görülen Dersler Nelerdir?

Hijyen ilkelerine uyulmaması sebebiyle halk sağlığı açısından risk oluşturduğu bilinen;

 virüslerin, bakterilerin, parazitlerin, mantarların ve diğer enfeksiyon etkenlerinin genel özellikleri,

 Enfeksiyonların bulaşma yolları ve hangi iş kolunda nasıl bulaşmalar olabileceği,

 Halk sağlığının nasıl tehdit göreceği, hastalık belirtilerinin neler olduğu ve hastalıklardan korunma yolları başlıca ders konularıdır.   

Hijyen Eğitimi ders konuları bakanlıkça kurulan komisyon tarafından belirlenir.

UNUTMAYIN!…

Hijyen  kanuni bir zorunluluk olmanın ötesinde bir yaşam biçimidir. 

Hemen Arayın