İZMİR İş Güvenliği Kursu

İş Sağlığı Ve Güvenliği:

İzmir İş Güvenliği Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimciler, geniş döküman arşivi, güleryüzlü eğitim danışmanlarımız ile iş güvenliği kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu eğitimlerini vermekteyiz.

İş yerlerinde işin yürütülmesi sırasında çeşitli sebeplerle kaynaklanan sağlığa zarar verebilecek koşullardan korunmak amacıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalara “İş Sağlığı Ve Güvenliği” denilmektedir.

Evrensel anlamda İş Sağlığı ve Güvenliği:

Henüz bir tehlike veya bir arıza oluşmamışken bile ortaya çıkabilecek tehlikeler ve riskler öngörülerek, bunların kabul edilebilir olup olmadığına kararı verme çalışmalarını da beraberinde getirmektedir.

İzmir İş Güvenliği Kursu, İş Güvenliği Kursu / Ankara Yeni Uzman Akademi
İzmir İş Güvenliği Kursu

Ülkemizde 6331 Sayılı Kanunun İSG’ ye Katkıları:

6331 Sayılı İş sağlığı ve Güvenliği Kanunu eski geleneksel “reaktif” yaklaşımlar yerini çağdaş “proaktif” yaklaşımlara bırakmıştır. Geleneksel (reaktif) yaklaşımda, kazaların ve sistem bozukluklarının incelenmesi esastır. Olay sonrası inceleme ve işin yeniden düzenlenmesini hedef alır. Çağdaş güvenlik yaklaşımı (proaktif yaklaşım) ise, sistem bozukluğundan çok, güvenlik yönetim sisteminin incelenmesine, risk değerlendirme ve güvenlik kültürüne odaklanır. Olay gerçekleşmeden öncesine, çalışanların güvenliğini, üretim ve işletmenin güvenliğini dikkate almaktadır.

6331 Sayılı Kanun’a Göre İSG Uzmanı:

Usul ve esasları yönetmelikle belirlenen, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş, teknik eleman olarak adlandırılmıştır.

İSG Uzmanlarının Tehlike Sınıfına Göre Görevlendirilmesi:

İSG uzmanları Aile, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca

Az Tehlikeli İşyerlerinde ………………….. C Sınıfı İSG Uzmanları

Tehlikeli İşyerlerinde………………………. B Sınıfı İSG Uzmanları

Çok Tehlikeli İşyerlerinde………………….. A Sınıfı İSG Uzmanları

 görev alacak şekilde üç grupta kategorize edilmiştir.

Nasıl İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı Olunur?

İş Sağlığı Ve Güvenliği (İSG) Uzmanı olmak isteyenler için ilgili bakanlık tarafından belirlenmiş şartlar vardır. Bu şartlar;

1-Uygun Bölümden Mezun olma

İSG Uzman adaylarının;

Mimarlık, Mühendislik ve Teknik Eğitim Fakültelerinin Bölümlerinden

Fen Fakültelerinin; Fizik, Kimya, Biyoloji Bölümlerinden

Meslek Yüksek Okullarının, İş Sağlığı Ve Güvenliği Bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

2-İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Alma:

BakanlığınİSG Uzmanı olmak isteyenlere koştuğu şartların biri de İSG Eğitimi almalarıdır. İSG Eğitimleri;

Uzaktan Eğitim: 90 saat

Örgün Eğitim: 90 saat

Staj Eğitim: 40 saat

Uzaktan Eğitim:

İzmir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin eğitim sayfası üzerinden eş zamanlı olmayan (asenkron) dersleridir. Süresi 90 saat olup bir günde en fazla 6 saat olacak şekilde yapılır. Katılımcılar kendilerine uygun saatlerde sisteme girerek dersleri takip edebilirler.

Örgün Eğitim:

Bu eğitim modeli yüz yüze eğitim olarak da bilinmektedir. Eğitimler İzmir iş güvenliği kursunuz Yeni Uzman Akademi’nin eğitim salonlarında eğitim profesyonellerince verilir.   

Staj Eğitimi:

Bu eğitim modeli ise pratik eğitim veya saha eğitimi olarak da adlandırılır. Staj eğitimleri de yine eğitim kurumunuz İzmir iş güvenliği kursun Yeni Uzman Akademi’nin İSG uzmanları tarafından, staja uygun işyerlerinde günde 8 saat olarak 5 işgünü içerisinde verilir.

Pandemi Döneminde İSG Eğitimleri:

Pandemi Döneminde İzmir iş güvenliği kursunda eğitimler, alınan önlemler neticesinde devam etmektedir. İzmir iş güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi, eğitimlerin yüz yüze yani örgün eğitim kısmını, online olarak yapmaya başlamıştır. Katılımcılar, online eğitimleri kullanarak internet aracılığıyla ev konforunda çaylarını yudumlarken eğitimlerine devam etme fırsatı bulmuşlardır.

İzmir İş Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi Hangi Eğitimleri Vermektedir?

İzmir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi 7 yılı aşkın süredir eğitim sektöründe yer alıyor. Bu süre içinde sürekli büyüyerek ve büyürken de Türkiye çapında tanınan bir yeterlilikle binlerce öğrenciyi eğitmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Yaptığımız işle gurur duyuyoruz ve ancak kursiyerlerimiz de bizimle gurur duyduğunda mutlu oluyoruz.

İzmir iş güvenliği kursu olan Yeni Uzman Akademi, birçok alanda eğitim vermeye yetkisi olan bir kurumdur. Bu eğitimler başta İSG Uzmanlığı A – B ve C grubu eğitimleridir. Bu eğitimlerimize ek olarak tam donanımlı bir İSG Uzmanının ihtiyaç duyacağı ve tüm Avrupa’da geçerliliği olan aşağıdaki sertifikalara ait eğitimlerimizi de tüm Türkiye’deki İSG Uzmanlarının hizmetine sunmaktan gurur duymaktayız.

  1. ISO 45001: 2018 İSG İç Denetçi Eğitimi
  2. ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi
  3. ISO 14001: 2015 Çevre Yönetim Sistemi Temel Eğitimi
  4. ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Temel Eğitimi
  5. ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi
  6. ISO 14001: 2015 Çevre Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi
  7. Proses Yönetimi Eğitimi
  8. Doküman Yönetimi Eğitimi

 Yeni Uzman Akademi online eğitimler aracılığı ile sadece İzmir iş güvenliği kursu olmakla sınırlı kalmamış eğitimlerini internetin olduğu her yere taşıyarak eğitimlerden isteyen herkesin faydalanmasını sağlamış ve böylelikle eğitimin almanın herkesin hakkı olduğunu bir kez daha dile getirmiştir.

İzmir Yeni Uzman Akademi’nin https://www.facebook.com/taner.basol.311 ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut adreslerini takip ederek alanınızdaki iş ilanlarını da takip edebilirsiniz.

İster iş sağlığı ve güvenliği kariyerine yeni başlamış olun, ister mevcut eğitim ve niteliklerinizin üzerine yenilerini ekleyin, İzmir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi yanınızda olmaya devam edecektir.