İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı

İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı olan Yeni Uzman Akademi’yi arayıp işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu, iş güvenliği kursu eğitimleri alabilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı, İSG Eğitimi / İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu
İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Kursu olarak ülkemizin farklı bölgelerinde eğitim faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz. Eğitim faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz illerin başında da Ankara gelmektedir.

Ankara Yeni Uzman Akademi olarak İSG Tezsiz Yüksek Lisans Programlarımızı ülkenin en prestijli üniversiteleri ile beraber sürdürmekteyiz.

İSG Tezsiz Yüksek Lisans Eğitimleri,  eğitim kurumumuzun protokol imzalamış olduğu üniversitelerin Akademisyen Kadroları tarafından, Yeni Uzman Akademi’nin dersliklerinde verilmektedir. İSG Tezsiz Yüksek Lisans Programlarımız YÖK onayı ile gerçekleşmektedir.

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Merkezinin İSG Tezsiz Yüksek Lisans Programları ve diğer kurslar hakkında bilgi almak için bizlere (0312)9114363 numaralı telefon üzerinden ulaşabileceğiniz gibi, bilgi@yeniuzmanakademi.com e-posta adresinden de ulaşabilirsiniz. Ayrıca internet sitemizin ana sayfasında bulunan formu doldurup göndermeniz halinde Yeni Uzman Akademi Eğitim Departmanı sizlerle iletişime geçerek eğitimlerimiz hakkında gerekli tüm bilgileri sunacaklardır. 

İş Sağlığı Ve Güvenliği Nedir?

İSG veya Mesleki Sağlık ve Güvenlik olarak da adlandırabileceğimiz sistem, işyeri tehlikelerini önlemeye odaklanarak, işyerinde sağlık ve güvenliğin tüm yönleriyle ilgilenen disiplinler içeren bir uygulamadır.

İş Sağlığı Ve güvenliğinden yararlanma işinin niteliği ne olursa olsun her işçinin yararlanması gereken bir temel insani haktır. İSG standartları yürürlükte olduğunda, çalışanlar sorumluluklarını tehlikelerden uzak, güvenli ve emniyetli bir çalışma ortamında yerine getirebilirler.

İş Sağlığı Ve Uzmanı Kimdir?

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı, iş yerlerinde, çalışan personellerin her türlü kaza, sakatlık ve hastalıklardan korunmaları ve üretimin güvenli bir ortamda yapılabilmesi için gerekli önlemleri alan ve alınan önlemlerin uygulanmasını sağlayan kişidir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı olmanın belirli koşulları vardır.  

İSG Alanında Tezsiz Yüksek Yapmanın Avantajları Nelerdir?

C Sınıfı İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanları 3 yıl (1095 iş günü) tam zamanlı olarak hizmet verdikten sonra B Sınıfı İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanlığı yapabilmektedirler.

İSG alanında Tezsiz Yüksek Lisans yapmış olanlar ise 3 yıl beklemeden hatta C Sınıfı İş Sağlığı Ve Güvenliği Belgesi almadan direkt olarak B Sınıfı İSG Sınavlarına girmeye hak kazanırlar.

Ankara Yeni Uzman Akademi’de İSG Tezsiz Yüksek Lisans Programı Şartları Nelerdir?

İSG alanında tezsiz yüksek lisans yapabilmek için öncelikle uygun bölüm ve programlardan mezun olmak gerekmektedir. Uygun bölüm ve programlar;

Mimarlık Fakültesi Bölümleri

Mühendislik Fakültesi Bölümleri

Teknik Eğitim Fakültesi Bölümleri

Fen Fakülteleri; Fizik, Kimya, Biyoloji Bölümlerinden mezun olanlar İSG alanında Yüksek lisans yapabilirler.

Ankara Yeni Uzman Akademi İSG Tezsiz Yüksek Lisans Programları İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İş Sağlığı Ve Güvenliği alanında yüksek lisans yapmak için sunmanız gereken belgeler:

Lisans Diploması

Transkript

Nüfus Cüzdanı

Fotoğraf 

İSG Tezsiz Yüksek Lisans Programlarının Süresi Ne Kadardır?

Tezsiz Yüksek Lisans Programları YÖK’ün belirlemiş olduğu takvim doğrultusunda yapılır. Güz ve Bahar dönemi olmak için iki dönemde yapılır.

Tezsiz Yüksek Lisans Programı Eğitimleri Cumartesi ve Pazar günleri Ankara Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Merkezinin dersliklerinde yapılmaktadır.