C Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Kursu olarak ülkemizin farklı bölgelerinde eğitim faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz. Eğitim faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz illerin başında da Ankara gelmektedir.

C Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi, İSG Eğitimi / İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Kurumu olarak İş Sağlığı Ve Güvenliği C – B –A sınıfı eğitimleri başta olmak üzere, İşyeri Hekimliği (İYH), Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD), İlk Yardım Eğitimi, Hijyen Eğitimi, İşe Başlama Eğitimleri ile Ankara’da da eğitimlerimize pandemi döneminde de online olarak devam etmekteyiz.

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Merkezinin tüm kursları ile ilgili bizlere (0312)9114363 numaralı telefon üzerinden ulaşabileceğiniz gibi, bilgi@yeniuzmanakademi.com e-posta adresinden de ulaşabilirsiniz. Ayrıca internet sitemizin ana sayfasında bulunan formu doldurup göndermeniz halinde Yeni Uzman Akademi Eğitim Departmanı sizlerle iletişime geçerek eğitimlerimiz hakkında gerekli tüm bilgileri sunacaklardır. 

İş Sağlığı Ve Güvenliği Nedir?

İş Sağlığı ve Güvenliği, işyerinde çalışanların korunmasını sağlamak amacıyla şirketler tarafından benimsenmesi gereken çeşitli önlemlerdir.

İş sağlığı ve güvenliğinde asıl amaç işyerlerinde meydana gelen kazaları önleme ve hatta azaltmak olmakla beraber; hastalıkları önlemek ve var olan meslek hastalıklarını azaltmaktır.   Bu süreç, risk değerlendirmesi, tanımlama ve kontrol olmak üzere üç aşamada gerçekleşir.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı Kimdir?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanları, işyerini, çalışanların sağlığını, güvenliğini, konforunu ve performansını etkileyebilecek çevresel veya fiziksel faktörler açısından inceler. İş ortamını daha elverişli hale getirir. 

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanları çalışan güvenliğini ve eğitim programlarını geliştirir ve yürütür. Bu programlar, güvenlik ekipmanlarının nasıl doğru bir şekilde kullanılacağını ve acil bir durumda nasıl müdahale edilmesi gerektiği başta olmak üzere birçok konuyu kapsar.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanlığı tehlike sınıfına göre üç kısma ayrılmıştır. Çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde (A) sınıfı, tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde en az (B) sınıfı, az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise en az (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olmaları şartı aranır.  

Kimler C Sınıfı İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı Olabilir?

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olabilmek için Aile, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının belirlemiş olduğu kriterler vardır.

Uygun Fakülte ve Bölümlerden Mezun Olmak

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olabilmek için,

  • Mimarlık Fakültesi mezunları
  • Mühendislik Fakültesi mezunları
  • Teknik Eğitim Fakültesi mezunları  
  • Fen Fakültelerinin; Fizik, Kimya, Biyoloji bölümleri mezunları,
  • Meslek Yüksek Okullarının İş Sağlığı Ve Güvenliği Programlarından mezun olanlar da İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olabilirler.  

İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Almak

İş sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olabilmek için Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Merkezi gibi Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumundan uygun eğitim programını alması gerekmektedir.

Eğitim Almak İçin Gerekli Belgeler

Diploma

Nüfus Cüzdanı

1 Adet vesikalık resim

Kurs Başvuru Dilekçesi ( Kayıt esnasında kurumumuzdan temin edebilirsiniz)

Eğitim Süreci

Eğitimler normal şartlar içersinde ,

90 saat, uzaktan eğim şeklinde Yeni Uzman Akademi Eğitim Portalı üzerinden

90 saat, örgün eğitim şeklinde Yeni Uzman Akademi’nin profesyonel eğitimci kadrosu eşliğinde İSG için dizayn edilmiş sınıflarında

40 saat pratik eğitim (staj) olarak Yeni Uzman Akademi’nin kadrosunda bulunan İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanları tarafından C sınıfına uygun (az tehlikeli işyerlerinde) yapılmaktadır.

Pandemi Döneminde; eğitimlerimiz tamamen elektronik ortama taşınmıştır,

 90 saat kursiyerlerin gün içinde dilediği saatte girebilecekleri asenkron eğitim

 90 saat ise senkron (online) eğitim olarak kurumumuzun eğitim kadrosu tarafından yapılmaktadır.

Staj eğitimleri ise kurumumuz bünyesinde bulunan iş sağlığı ve güvenliği gözetiminde işyerlerinde yapılmaya devam etmektedir.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Sınavından Başarılı Olmak

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının görevlendirilmesi ile ÖSYM tarafından yapılan İSG Sınavlarına girip yeterli puanı alarak başarılı olmak gerekmektedir. Sınavlardan başarılı olan kursiyerler İSG Kâtip üzerinden C Sınıfı sertifikalarının aktif hale gelmesinin ardından C Sınıfı İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olarak görev yapmaya başlayabilirler.  

 

Hemen Arayın