İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu

İŞYERİ HEMŞİRELİĞİ / DİĞER SAĞLIK PERSONELİ (DSP) EĞİTİMLERİ

İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak alanında uzman eğitim kadrosu, uzman güleryüzlü personeli ve kaliteli eğitim ekipmanları ile işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu, temel isg kursu ve hijyen kursu eğitimlerini her zaman en kaliteli bir biçimde vermeye hazırdır.

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri tarafından işyerlerinde görevlendirilen iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile iş yeri hekiminin yanı sıra diğer sağlık personeli de önemli görevleri yerine getirmektedir. Çeşitli bölümlerden mezun olan ve bu görevde istihdam edilmek isteyen sağlık emekçilerimiz diğer sağlık personeli belgesi nasıl alınır sorularına cevap aramaktadırlar.

İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu, İSG Eğitimi / İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu
İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu

Diğer Sağlık Personelinin Görevleri Nelerdir?

(1) Diğer sağlık personeli işyeri hekimi ile birlikte çalışır.

(2) Diğer sağlık personelinin görevleri aşağıda belirtilmiştir:

a) İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak, veri toplamak ve gerekli kayıtları tutmak.

b) Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olmak.

c) Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlamak.

ç) İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak.

d) Çalışanların sağlık eğitiminde görev almak.

e) İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimiyle birlikte çalışmak.

f) İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütmek.

g) İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlamak ve bu kişilerle işbirliği yapmak.

Eğitime Kimler Katılabilir?

Diğer sağlık personeli (İşyeri Hemşireliği) eğitimine; hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlığı teknisyeni diplomasına sahip olan kişiler katılabilir.

Diğer Sağlık Personeli Temel Eğitim Programının Genel Yapısı

İşyeri hemşireliği eğitimleri ilgili bakanlık tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumları tarafından düzenlenir. İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitim verebilmek için bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumudur. 

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de kurs süresi 90 saattir. Eğitimlerin 45 saatlik ilk kısmı uzaktan eğitim olarak verilirken ikinci 45 saatlik kısmı ise örgün eğitim olarak İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin dersliklerinde verilir.

Pandemi dönemi ile beraber eğitim kurumumuz İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi tarafından örgün eğitimler online sisteme taşınmıştır. Örgün eğitimlerin online sisteme taşınması ile de iş yeri hemşireliği eğitimleri % 100 internet aracılığıyla verilmeye başlanmıştır.

İşyeri Hemşireliği Sınavları

Bakanlığın yetkilendirmesi ile işyeri hemşireliği sınavları ÖSYM tarafından yapılır. Başta İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi gibi bakanlık tarafından kurs açmasına izin verilen eğitim kurumlarından alınan eğitim sona ermesinin ardından ÖSYM tarafından düzenlenen İşyeri Hemşireliği ( DSP) sınavlarına girilir. Sınavda başarılı olanlar işyeri hemşiresi olarak görev yapmaya başlayabilecekleri gibi başarısız olanlar ise tekrar kurs almadan sonraki sınavlara başvuru yapabilirler.

Yeni Uzman Akademi İşyeri Hemşireliği Kursu Başvuruları

-İşyeri hemşireliği (DSP) alanında eğitim almak isteyen kursiyer adaylarımız eğitim kurumumuz İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’ye

-Diploma

-Nüfus Cüzdanı

-Kurs Başvuru Dilekçesi ile başvuru yapabilirler.

Yeni Uzman Akademi İşyeri Hemşireliği Kurslarında da 1 Numara

Katılımcılarımızın İzmir işyeri hemşireliği kurslarında Yeni Uzman Akademi’yi seçmelerinin nedenlerini saymakla bitirmemiz mümkün olmayacaktır. Eğitim kurumumuzdan kurs almış katılımcılarımıza bu soruyu yönelttiğinizde birbirinden farklı birçok cevap almanız mümkündür. Dilerseniz katılımcılarımızın vereceği muhtemel cevaplardan sadece birkaç tanesini sizin için sıralayalım.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bütün kursiyerlerine ücretsiz olarak,

  • Konu anlatımı ve soru bankasından oluşan eğitim seti hediye etmekle beraber
  • Sınav öncesi 60 saatlik soru çözüm ve ders tekrar programları ve
  • İngilizce ve Rusça Eğitimleri
  • ISO 45001 Eğitimleri düzenlemektedir

Bu saydıklarımız katılımcılarımıza sunduğumuzun imkânların sadece birkaçı olmakla beraber,

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi olarak eğitim ailemizin bir parçası olarak katılımcılarımızı ailemizin bir parçası olarak görüyoruz.  Kurs dönemi boyunca ve kurslarını başarı ile tamamlamalarının ardında da bağlarımızı koparmamak ve onlara imkânlarımızın el verdiği dairede bütün desteği sağlamak amacıyla sosyal medya hesaplarımız üzerinden İSG alanındaki gelişmeleri bildirerek ve yine sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığımız iş ilanları ile destek veriyoruz. Sizler de eğitim kurumumuzu https://www.facebook.com/taner.basol.311   facebook ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitimlerinde sadece kendi kursiyerlerini değil iş sağlığı ve alanında emek harcayan ve eğitim alan meslektaşlarına hizmet etme amacıyla dijital ders notlarını ve İSG alanındaki mevzuatları da sitemiz üzerinden yayınlıyoruz. Ana sayfamızda bulunan ders notları butonunu tıklayarak veya  https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari linkinden ders notlarını indirebileceğiniz gibi yine ana sayfamızda bulunan İSG Mevzuatları butonuna tıklayarak veya https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari linkinden mevzuatları da indirebilirsiniz.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi sektörde 7 yılı birçok başarı ile beraber geride bırakmaya hazırlanan; iş sağlığı ve güvenliği alanında kurslar düzenleyen  bir eğitim kurumudur.

 Sizler de eğitimlerinizi işinin uzmanı Yeni Uzman Akademi’den alarak başarı merdiveninde bir basamak önde olun.