İstanbul Diğer Sağlık Personeli Kursu

Diğer Sağlık Personeli  (İşyeri Hemşiresi) Kimdir?

İstanbul Diğer Sağlık Personeli Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak alanında uzman eğitim kadrosu, uzman güler yüzlü personeli ve kaliteli eğitim ekipmanları ile her zaman İstanbul Diğer Sağlık Personeli Kursu eğitimlerinizi en kaliteli bir biçimde vermeye hazırdır.

Yasal yönetmeliğe göre iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışan, veri toplamada ve gerekli kayıtları düzenlemede hekime yardım eden sağlık çalışanlarına işyeri hemşiresi, diğer adı ile diğer sağlık personeli adı verilir. Bu kapsamda işyeri hemşiresi, diğer sağlık personeli olabilecek meslekler sağlık memuru, çevre sağlığı teknisyeni, acil tıp teknisyeni ve hemşire olarak sıralanabilir.

İstanbul Diğer Sağlık Personeli Kursu, İSG Eğitimi / İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu
Diğer Sağlık Personeli

Diğer Sağlık Personeli – İşyeri Hemşiresi Ne İş Yapar?       

  • Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazar ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olur
  • Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlar.
  • İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışır.
  • Çalışanların sağlık eğitiminde eğitmen olarak görev alır.
  • İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde görev alır.
  • İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütür.
  • İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlar ve bu kişilerle işbirliği yapar

Nasıl Diğer Sağlık Personeli Olunur?

Diğer sağlık personeli eğitim programını Bakanlıkça yetkilendirilmiş İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni uzman Akademi gibi bakanlıkça eğitim düzenlemesine izin verilen eğitim kurumlarınca düzenlenen işyeri hemşireliği kursunu tamamlayan ve eğitim sonunda bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak diğer sağlık personeli sınavında başarılı olanlara Çalışma Bakanlığı tarafından Diğer Sağlık Personeli belgesi verilir.

Diğer Sağlık Personellerinin Eğitimleri

Diğer sağlık personelinin eğitim programları uzaktan ve yüz yüze eğitim şeklinde uygulanır ve programın içeriği ile programda görevli eğiticilerin nitelikleri İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce belirlenir. Eğitim programının süresi 90 saatten az olamaz. Teorik eğitimin en fazla yarısı uzaktan eğitim ile verilebilir.

İstanbul işyeri hemşireliği kursu olarak eğitimler düzenleyen Yeni Uzman Akademi eğitimlerini 45 saat uzaktan eğitim ve 45 saat de örgün eğitim olarak yapmaktadır.

Uzaktan eğitimler kurumumuzun uzaktan eğitim sayfası üzerinden sayfası üzerinden asenkron olarak verilmektedir. Asenkron dersleri sisteme kayıtlı derslerin katılımcılar tarafın takip edilmesi şeklinde düzenlenir. Örgün eğitimler ise İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin dersliklerinde düzenlenir.  

Pandemi salgını sebebiyle İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzan Akademi’de örgün eğitimler online olarak yapılmaya başlamıştır.

Diğer Sağlık Personeli sınav koşulları nelerdir?

Katılımcılar 45 Saat uzaktan 45 saat örgün olmak üzere toplam 90 saatlik kurumumuzca verilen eğitimlerini tamamladıktan sonra tamamlamak zorundadırlar. Adaylar eğitimi tamamladıktan sonra ilgili sınava katılmalı ve Çalışma Bakanlığının düzenleyeceği 50 soruluk sınavdan 60 puan ve üzeri almak zorundadırlar.

Sınavda başarısız olanların yeniden sınava girmek için  tekrar kurs almasına gerek olmadığı gibi İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’den eğitim alanlar başarısız oldukları taktirde sonraki sınava hazırlık amacıyla eğitimlerimize misafir öğrenci olarak katılabilirler.

Yeni Uzman Akademi İşyeri Hemşireliği Kursu Başvuruları

-İşyeri hemşireliği (DSP) alanında eğitim almak isteyen kursiyer adaylarımız eğitim kurumumuza,

-Diploma

-Nüfus Cüzdanı

-Kurs Başvuru Dilekçesi ile başvuru yapabilirler.  

Yeni Uzman İşyeri Hemşireliği Kursu Yeni Uzman Akademi Ailesi

Biz bir aileyiz; çünkü her kursiyerimizi eğitim ailemizin bir parçası olarak görüyor ve onlarla beraber hareket ediyoruz. Kursiyerlerimiz ile olan iyi ilişkilerimiz sadece kurs süreci içerisinde geçerli olan bir durum değildir. Kursiyerlerimizin iş yeri hemşireliği kariyerleri boyunca da yanlarında olmaya devam ediyoruz.

İşyeri hemşireliği kursu İstanbul Yeni Uzman Akademi  https://www.facebook.com/taner.basol.311     ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut   instagram sayfaları aracılığı ile hem kursiyerlerini işyeri hemşireliği ile ilgili gelişmelerden sürekli haberdar ederken aynı zamanda işyeri hemşireliği iş ilanlarını da yine sosyal medya hesaplarından yayınlıyoruz. Siz de İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’yi sosyal medyadan takip ederek hem işyeri hemşireliği ile ilgili gelişmelerinden hem de iş ilanlarından haberdar olun. İşyeri Hemşireliği ve tüm İSG ders notlarını https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan indirebileceğiniz gibi https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari sayfamızdan mevzuatları da indirebilirsiniz.

Bize sitemizde bulunan canlı destek ve Whatsapp hattımızdan da ulaşabilirsiniz.