İŞ YERİ HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKASI VEREN YERLER

İşyeri Hemşiresi/ Diğer Sağlık Personeli (DSP)

6331 sayılı Kanun kapsamında çıkarılan İşyeri Hekimleri ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Diğer Sağlık Personeli (İşyeri Hemşiresi) tanımı yapılarak görev, yetki, sorumluluklarının sınırları çizilmiş,  Diğer Sağlık Personeli (İşyeri Hemşireliği)  Eğitiminin detayları açıklanmıştır.

Yönetmeliğe göre;

Diğer Sağlık Personeli, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere Bakanlıkça belgelendirilmiş hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlığı teknisyeni diplomasına sahip olan kişiler ile Bakanlıkça verilen işyeri hemşireliği belgesine sahip kişilerdir.  

Bakanlıkça yetkilendirilebilmek için mutlaka toplamda 90 saat süren Diğer Sağlık Personeli Eğitimine katılmak, ardından bakanlık tarafından ÖSYM’ye yaptırılan sınavdan en az 60 puan almak gerekmektedir. 

Diğer Sağlık Personeli (İşyeri Hemşireliği) belgesi ile OSGB’ler bünyesinde kurucu eleman olarak çalışılabilir, çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde görev alınabilir. 

İşyeri Hemşiresi ( DSP) Eğitimleri

Eğitim Bakanlık Onayı alındıktan sonra öncelikle “uzaktan eğitim” süreciyle başlamaktadır. Uzaktan eğitim 45 saat sürmektedir. Uzaktan eğitim tamamlandıktan sonra örgün eğitim başlamaktadır. Örgün eğitim 45 saat sürmektedir. Eğitimin tüm bölümleri zorunlu olduğundan, ardışık olarak bir bölümü tamamlamayan katılımcı diğer bölümlere giremez.

Diğer Sağlık Personeli Çalışma Süreleri

Diğer sağlık personeli çalışma süreleriçalışan sayısına göre değişiklik gösterir. Buna göre;

* Çok tehlikeli ve 10 – 49 çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 10 dk.

* Çok tehlikeli ve 50 – 249 çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 15 dk.

* Çok tehlikeli ve 250 üzeri çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 20 dk

Nasıl Diğer Sağlık Personeli Olunur?

·Diğer sağlık personeli eğitim programını Bakanlıkça yetkilendirilmiş Yeni uzman  Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Merkezinde tamamlayan ve eğitim sonunda Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak diğer sağlık personeli sınavında başarılı olanlara Çalışma Bakanlığı tarafından Diğer Sağlık Personeli belgesi verilir

Yeni Uzman Akademi İşyeri Hemşireliği Kursu Başvuruları

-İşyeri hemşireliği (DSP) alanında eğitim almak isteyen kursiyer adaylarımız eğitim kurumumuza,

-Diploma

-Nüfus Cüzdanı

-Kurs Başvuru Dilekçesi ile başvuru yapabilirler.  

Diğer Sağlık Personeli Eğitimlerinde Yeni Uzman Akademi Farkı:

Sektörde 7.ci yılını geride bırakmak üzere olan Yeni Uzman Akademi, İş Güvenliği alanında birçok başarıya imza atmış bir eğitim kurumudur. Yeni Uzman Akademi katılımcılarını sadece sınavlara hazırlamakla kalmaz aynı zamanda mesleğe atıldıkları dönem tam anlamı ile bir profesyonel olarak çalışmalarını sağlar.

İş güvenliği tüm kamuoyunun dikkatle takip ettiği ve her geçen gün önemi daha da artan bir konudur. Yeni Uzman Akademi de bu alanda mesleğinin en iyilerini yetiştirmek için azim ve kararlılıkla çalışan ve üstüne düşen görevi yerine getirmek için de alanının en iyileri ile çalışan bir eğitim kurumudur.

Pandemi döneminde örgün eğitim derslerini internet ortamına taşıyan Yeni Uzman Akademi ile profesyonelliğe her zaman bir adım daha yakınsınız. Yeni Uzman Akademi’den Diğer Sağlık Personeli (DSP) eğitimi almanız halinde sınav öncesi yenileme ve soru çözme programlarından ücretsiz yararlanabilir ve dışarıda satışı olmayan yani Yeni Uzman Akademi öğrencileri için özel hazırlanmış Diğer Sağlık Personeli Sınavlarına Hazırlık Kitabına da ücretsiz sahip olabilirsiniz.  Siz de işinizin uzmanı olmak için Yeni Uzmanı tercih ederek başarıyı yakalayın.

Eğitimlerini Yeni Uzman Akademi farkıyla alan her katılımcımıza

  • Ücretsiz olarak konu anlatım ve soru çözüm kitapları
  • Soru Çözüm Programları ve Konu Tekrar Programları düzenliyoruz.
  • ISO 45001
  • ISO 9001
  • ISO 14001 Belgelerinin Eğitimlerini de ücretsiz veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Arayın