B Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi

B SINIFI İSG EĞİTİMLERİ

B Sınıfı İş güvenliği kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimcilerimiz, eğitim danışmanlarımız ve son teknoloji eğitim materyallerimiz ile B Sınıfı iş güvenliği kursu eğitimleri vermekteyiz.

B Sınıfı İş Güvenliği Kursu, İSG Eğitimi / İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu
B Sınıfı İş Güvenliği Kursu

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Kursu olarak ülkemizin farklı bölgelerinde eğitim faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz. Eğitim faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz illerin başında da Ankara gelmektedir.

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Kurumu olarak İş Sağlığı Ve Güvenliği C – B –A sınıfı eğitimleri başta olmak üzere, İşyeri Hekimliği (İYH), Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD), İlk Yardım Eğitimi, Hijyen Eğitimi, İşe Başlama Eğitimleri ile Ankara’da da eğitimlerimize pandemi döneminde de online olarak devam etmekteyiz.

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Merkezinin tüm kursları ile ilgili bizlere (0312)9114363 numaralı telefon üzerinden ulaşabileceğiniz gibi, bilgi@yeniuzmanakademi.com e-posta adresinden de ulaşabilirsiniz. Ayrıca internet sitemizin ana sayfasında bulunan formu doldurup göndermeniz halinde Yeni Uzman Akademi Eğitim Departmanı sizlerle iletişime geçerek eğitimlerimiz hakkında gerekli tüm bilgileri sunacaklardır. 

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ NE DEMEKTİR?

İş sağlığı ve güvenliği, iş yerlerinde mesai esnasında çeşitli sebeplerle ortaya çıkabilecek ve de sağlığa zarar verebilecek olaylardan korunmak amacıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalardır.

İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının üç temel amacı vardır.

 Çalışanların iş kazaları ve meslek hastalıklarına karşı korunmasını sağlayarak çalışanların ruh ve beden bütünlüklerinin sağlanması ilk ve en önemli amaçtır. 

Üretimin verimli bir şekilde yapılmasının sağlanması ile verimin artırılmasına ve işyerinin ekonomik değerinin artırılması amaçlanır.

İşyerinde gerekli önlemlerin alınması ile güvensiz ortamların düzenlenmesi ve iş kazalarının önlenmesi sağlanır. Böylelikle işyerlerinde doğabilecek bütün olumsuz durumların önüne geçilmeye çalışmakla hem işçi hem de işyerinin güvenliği sağlanır.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZMANI KİMDİR?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı, İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilmiş, iş güvenliği uzmanlığı sertifikası sahibi uzman personeldir.

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı, iş yeri içerisinde kimyasal, fiziksel veya biyolojik faktörlerin sebep olduğu hastalık ve yaralanmaları önlemek ya da ortadan kaldırmak amacı ile projeler geliştirmekle sorumludur.

KİMLER B SINIFI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZMANI OLABİLİR?

İSG Uzmanı olabilmek için belli kriterler vardır. Bu kriterler Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenir. Bu kriterler sırası ile

Uygun Bölümlerden Mezun Olmak

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı olabilmek için,

Mühendislik Fakültesi Bölümlerinden

Mimarlık Fakültesi Bölümlerinden

Teknik Eğitim Fakültesi Bölümlerinden

Fen Fakültesi, Fizik, Kimya, Biyoloji Bölümlerinden

Meslek Yüksek Okullarının İş Sağlığı Ve Güvenliği Programlarından mezun olmak gerekmektedir.

C Sınıfı Belgesi İle Çalışıyor Olmak

B Sınıfı İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olmak isteyenlerin C Sınıfı İSG Uzmanlık Belgesi ile 3 yıl (1095 gün) tam zamanlı olarak çalışmış olması gerekmektedir.

Eğitim Alma Koşulu

B Sınıfı İş Güvenliği kursu Belgesi alabilmek için ilgili bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olan Yeni Uzman Akademi gibi bir eğitim merkezinden B sınıfı İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanlığı kursu alması gerekmektedir.

Kurs İçin Gerekli Belgeler;

Diploma

Nüfus Cüzdanı

Vesikalık Fotoğraf

C Sınıfı İSG Belgesi

Kurs Başvuru Dilekçesi ( Kayıt başvurusunda kurumumuzdan temin edebilirsiniz.)

İş Güvenliği Kursu Eğitim Kurslarının Süresi Ve İşleyişi Nasıldır?

B sınıfı eğitimler;

90 saat, kursiyerlerimizin Yeni Uzman Akademi Eğitim Portalı üzerinden gün içersinde diledikleri derslere katılmalarını sağlayan, asenkron ders sistemi ile yapılmaktadır.

90 saat, kursiyerlerimizin Yeni Uzman Akademi Eğitim Kurumlarının dersliklerinde her biri kendi alanında profesyonel olan eğitimciler tarafından yapılmaktadır.

40 saat pratik eğitim yani staj eğitimleri ise Yeni Uzman Akademi’nin kadrosunda bulundurduğu İş Güvenliği kursu Uzmanları rehberliğinde kursiyerlerin eğitimine uygun işyerlerinde yapılır.

Pandemi Döneminde Eğitimler;

90 saat, kursiyerlerimizin Yeni Uzman Akademi Eğitim Portalı üzerinden gün içersinde diledikleri derslere katılmalarını sağlayan, asenkron ders sistemi ile yapılmaktadır.

90 saat, örgün eğitimlerimiz sosyal mesafeyi korumak amacı ile yine Yeni Uzman Akademi Eğitim kurumunun eğitimcileri eşliğinde online eğitim olarak yapılmaktadır.   

40 saat pratik eğitim yani staj eğitimleri ise Yeni Uzman Akademi’nin kadrosunda bulundurduğu İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanları rehberliğinde kursiyerlerin eğitimine uygun işyerlerinde yapılır.

Sınava Girme Koşulu

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanlığı alanında eğitim alan kursiyerler ÖSYM tarafından yapılan İSG sınavlarına girmek ve başarılı olmak zorundadır. Her sınıf için bir kez kurs almak yeterlidir. Başarılı olamayan kursiyerler bir sonraki İSG sınavına direkt başvuru yapabilirler.